ডেকমন্ট উডসে ইউএফও দেখার জন্য

666x 12. 02. 2020 1 রিডার

Když lesní dělník Robert Taylor před 40 lety ohlásil, že viděl mimozemskou kosmickou loď v lesích poblíž Livingstonu, dostal se na titulky po celém světě.

Incident v Dechmont Woods je mezi ohlášenými pozorováními UFO neobvyklý v tom, že byl vyšetřován policií. S roztrženými místy na kalhotách pana Taylora zacházeli jako důkazem útoku, ale nikdy nedokázali úplně zjistit, co se s ním stalo. Ve svém svědectví před policií popsal 61letý muž, jak 9. listopadu 1979 viděl na mýtině v lese u západního Lothianova nového města třicet metrů vysoký „kopulovitý“ objekt. Řekl, jak se k němu valily dvě koule vybavené špicemi, a jak omdlel, byl si vědom, že ho chytily za obě strany nohou. Pan Taylor se probudil v neklidném stavu o 20 minut později.

Taylor, který zemřel v roce 2007, byl uznávaným válečným hrdinou a zbožným věřícím. Nikdo nepochyboval v jeho upřímnost, čemu věřil, a po celý zbytek života se nikdy neodchýlil od svého příběhu. Řekl policii, že pracoval sám v 10:30 na kontrole plotů a bran v Dechmont Woods, když na mýtině narazil na kosmickou loď.

Jakmile se špičaté předměty rozběhly a pokusily se ho chytit, jediné, co si pamatoval, byl silný zápach pálení. Když nabyl vědomí, mýtina byla prázdná, kromě vzoru hlubokých pravidelných značek na zemi. Šel do své dodávky, ale byl tak otřesen, že jí navedl do příkopu, a tak se musel odpotácet domů v „omámeném stavu“. Když se dostal do domu, řekl své ženě Mary, že byl napaden „věcí podobné kosmické lodi“. Protože byl pan Taylor v takovém stavu, byla zavolána policie a důstojníci se tak ocitli ve vyšetřování útoku na lesníka mimozemskými bytostmi.

Důstojník policie pověřený vyšetřováním zločinu Ian Wark, dorazil na mýtinu a zjistil, že tam už bylo velké shromáždění policistů. Řekl BBC, že viděl na zemi podivné stopy. Bylo tam asi 32 děr, které měly průměr přibližně 3,5 palce, mající znaky podobné těm od housenkových pásů, často namontovaných na buldozerech.

Detektiv šel k zaměstnavateli pana Taylora, ke společnosti Livingston Development Corporation, zjistit, zda stroj, který měli, by mohl záhadu vyřešit. „Po prozkoumání všech druhů strojů, které tam měli, jsme nenašli nic, co by se k tomu hodilo,“ řekl. Policejní detektiv uvedl, že neobvyklé známky na zemi lze nalézt pouze na mýtině, kde pan Taylor zažil jím oznámené blízké setkání. „Tyto značky se zde najednou objevily,“ řekl detektiv Wark. „Nepřišli od nikud a nikam nevedou. Objevily se jako by z oblohy přistál vrtulník nebo něco.“ Policejní zpráva z té doby říkala, že stopy na zemi naznačují, že „tam stál objekt několika tun, ale nebylo nic, co by dokazovalo, že byl odvezen nebo odtažen“. Policejní strážník William Douglas napsal: „Zdálo se, že pro tyto stopy neexistuje racionální vysvětlení.“

V rámci policejního vyšetřování byly natržené kalhoty pana Taylora poslány na forenzní vyšetření, ale to bylo ještě mnoho let před moderními DNA technikami, a tak se analýzy soustředily na to, jak k poškození došlo. Policejní forenzní služba uvedla, že kalhoty se zdály být poškozeny něčím, co je zaháklo a pohybovalo nahoru. Kalhoty jsou nyní ve vlastnictví Malcolma Robinsona, ufologa, který tyto případy vyšetřuje od incidentu v Dechmontu. Řekl, že se jedná o modré seržové kalhoty policejního vydání, a ten typ trhlin v nich nestal tím, že by se nějak zasekly, když se pan Taylor plazil po zemi. Pan Robinson, který přednesl přednášku o incidentu ve Velké Británii, Holandsku, Francii a USA a napsal knihu na toto téma, uvedl, že jde o jeden z nejneuvěřitelnějších případů ve světě. Řekl, že to byl jeden z mála přesvědčivých případů, které popíraly jakékoli vysvětlení.

Existuje mnoho teorií o tom, co se vlastně stalo panu Taylorovi. Patří sem vše od halucinogenních bobulí po kulové blesky a zázraky planety Venuše. Lékařské vysvětlení by mohlo spočívat v epileptickém záchvatu, který pan Taylor utrpěl, ale v té době neexistovaly k tomu žádné důkazy. Ve svém policejním prohlášení jeho manželka Mary uvedla, že pan Taylor neměl v anamnéze duševní chorobu, ale před 14 lety došlo u něj k meningitidě.

Řekla, že léčba byla úspěšná, i když v červenci téhož roku trpěl řadou bolestí hlavy a byl přijat do městské nemocnice v Edinburghu. Ve svém prohlášení pan Taylor uvedl, že po incidentu UFO byl vyšetřen místním lékařem, který zavolal do jeho domu. Lékař navrhl, aby šel do nedaleké nemocnice Bangour na vyšetření a rentgen. Poté, co čekal dvě hodiny v nemocnici, se rozzlobil a odešel, aniž by tam byl vyšetřen.

Detektiv Wark řekl, že by mohlo jít spolu s teorií o epileptický záchvat. „Ale co značky na zemi?“ řekl. Bývalý policista se nedokáže přimět říci, že věří, že pan Taylor viděl mimozemskou kosmickou loď. „Musel bych to vidět sám, abych tomu věřil,“ uvedl. Řekl však, že rozhovor s panem Taylorem provedl třikrát a on svůj příběh nikdy nezměnil. „Věřil tomu, co viděl, a nebylo možné, aby si to vymyslel,“ řekl detektiv Wark.

Čtyřicet let incidentu v Dechontu se stalo legendou. V loňském roce se otevřela stezka UFO, která lidi přivádí na místo, kde nový městský lesnický mistr tvrdí, že viděl mimozemskou kosmickou loď.

আমরা সুপারিশ:

অনুরূপ নিবন্ধ

একটি মন্তব্য লিখুন